Koncert v Opatovicích nad Labem

Jsem rád, že podle ohlasů ze sboru a také z obecenstva z Opatovic a Pohřebačky se vánoční koncert v kostele sv. Vavřince líbil. A děkuji Báře Bakešové za pár jejích fotografií, které jsem mohl vložit do položky Koncert v Opatovicích nad Labem pod MULTIMEDIA na naší WEBové stránce.

Předběžně jsem v polovině listopadu vyjednal vánoční koncert v kostele sv. Vavřince na 14.12.2023 od 19 hodin s panem starostou Kohoutem. Ten se následně dohodl s místním farářem na potvrzení termínu. Součástí dohody s panem starostou byla odměna za vystoupení sboru a také návrh na program koncertu. Také jsem byl ujištěn, že varhany v kostele jsou v pořádku.

Hned po návratu sboru z Floridy jsem byl potěšen sdělením od vedení sboru, že koncert byl schválen. Také jsem s předsedkyní sboru dohodl (s ohledem na zkušenosti pana Uhlíře) finální podobu programu koncertu : Adeste Fideles, Tichá noc (od Grubera) a Česká vánoční mše od J. J. Ryby. Pan Jiří Stříteský připravil plakát na náš koncert, který pan starosta Kohout obdržel, aby mohl zajistit propagaci našeho koncertu.

Jsem rád, že se ten koncert uskutečnil. Už několik let jsem se o to snažil, letos se to nakonec povedlo. ( Je to zásluhou Hany Krušinové, která upozornila pana starostu Kohouta na tuto příležitost. ) Mirek Pecha